wtorek, 29 grudnia 2015

Jak przygotować skórę do profesjonalnego makijażu?

Większość z Was na codzień maluje się sama, niektórym wychodzi to całkiem nieźle innym nie do końca.. Jednak w życiu każdej z nas przychodzi moment w którym mamy ochotę skorzystać z usług profesjonalistów - czy to fryzjer czy wizażystka. Zazwyczaj - znając życie- te momenty pojawiają się wtedy kiedy wielkie okazje : ślub, sylwester czy inny wielki bal, na którym chcemy wyglądać wspaniale.

Jak zapewne wiecie na trwałość makijażu wpływa bardzo, ale to bardzo dużo czynników. Na dużą część wspomnianych wcześniej czynników wpływ macie Wy same. Owszem wizażysta również odgrywa tu dużą rolę, ale skórę przed makijażem trzeba odpowiednio przygotować. Dlatego ja przygotowałam dla Was klika wskazówek, być może zaleceń..

Istnieją podstawowe zasady, których przestrzeganie nie tylko poprawi nasze samopoczucie i kondycję skóry, ale sprzyjało będzie działaniom jakich podejmie się wizażystka w Waszym wielkim dniu.




Kilka dni przed makijażem... 

~1. Znajmy umiar :
Systematyka w wykonywaniu zabiegów kosmetycznych jest jasną sprawą, ale kiedy zbliżają się wielkie wydarzenia w życiu mamy skłonności do przesadzania - oczywiście nikt nie chce wtedy nikomu na złe - po prostu istnieje takie przekonanie, że im więcej dóbr w siebie wetrzemy lub cokolwiek podobnego - posłuży nam to zawsze na plus. ALE NIE TAK TO DZIAŁA. Oczywiście nie zaprzecza to pielęgnacji, z rozumem - ta natomiast jest konieczna!

~2. Pij :
Zarówno Ty jak i Twoja skóra powinnyście pić dużo wody. Nawilżaj skórę bez względu na to, jaki jest jej typ. Każdy rodzaj cery potrzebuje nawilżenia - skóra tłusta również!
Należy pamiętać, że między nawilżaniem, a natłuszczaniem istnieje spora różnica.

~3. Nie próbujmy nowości :
Nie poleca się stosowania kosmetyków, których wcześniej nie miałyśmy okazji użytkować. Różne są przypadki - nasza skóra może nie przyjąć kosmetyku tak jak tego oczekujemy mam na myśli różne reakcje alergiczne, których raczej nie chcemy.

~4. Znajdź idealny produkt do ust:
Wato znaleźć i zaopatrzyć się w produkt do ust, którego mamy zamiar używać tego dnia. Jasną sprawą jest, że nie każda pomadka podczas jedzenia i picia zostanie nienaruszona, dlatego też warto poświęcić kilka chwil na znalezienie odpowiedniego lub wymarzonego odcienia pomadki czy błyszczyka, który towarzyszył nam będzie tego dnia. Oczywiście warto skonsultować sie w tej sprawie z wizażystką, zapewne coś doradzi.

~5. Bibułki matujące: 
Warto na ten wielki dzień zaopatrzyć się w bibułki matujące. Dostępne są w drogeriach. Zadaniem bibułek jest odsączenie z twarzy nadmiaru łoju - który powoduje świecenie się skóry- bez naruszenia makijażu. Jeśli im nie ufasz, możesz postawić również na delikatny puder, jednak pamiętajmy że mniej w przypadku makijażu oznacza więcej, więc bibułki w zupełności wystarczą :)

~6. Nie panikuj!
Wszystko będzie dobrze, nie taki diabeł straszny, jak go malują.





Kilka godzin przed makijażem...


~1. Oczyść! 
Miło byłoby gdyby każda przyszła klientka przed makijażem jeszcze w domowym zaciszu wykonała peeling bużki oraz ust.. - Dzięki niemu pozbędziemy się suchego naskórka na twarzy, który mógłby być widoczny po zakończeniu makijażu mimo wszelkich starań wizażysty.  Pamiętaj, aby nie stosować produktów wysuszających.

~2. Tonizuj! To bardzo ważny etap, którego nie należy pomijać w pielęgnacji. Tonik przywraca skórze równowagę która została zaburzona oraz powoduje zamknięcie porów, co jest bardzo ważnym elementem w makijażu.

~3. Czas na krem! 
Tak, kremik nawilżający.. Bez względu na to, czy macie wypryski, trądzik, blizny, przebarwienia, czy cokolwiek innego. Tak jak wspomniałam każdą cerę trzeba nawilżyć, bez wyjątków. Unikniemy dzięki temu suchych plam na buzi  które później mogą wręcz przeobrazić się w mikroskopijne cząstku suchej skóry odpadające z całego makijażu - na to nie ma wpływu wizażysta.

~4. Nie maluj się! 
To już taka bardziej prośba niż zalecenie, nie ma sensu przychodzić do wizażystki w pełnym makijażu. Bywają wyjątki, ale warto mieć to na uwadze.





UWAGA:
Nawet kiedy wybierzesz już swoją wizażystkę, mimo jej wszelkich starań i profesjonalizmu nie stanie ona na wysokości zadania jeżeli Twoja cera będzie w opłakanym stanie. Jeśli taki jest jej stan i nie możesz sobie z tym poradzić warto skorzystać z porad dermatologa czy kosmetologa w zależności od natężenia problemu. Każda wizażystka ma swoje sposoby na trwały piękny makijaż, ale makijaż wykonany na skórze przesuszonej i zaniedbanej nigdy nie będzie w stanie dorównać temu, który lezał będzie na buzi pięknie nawilżonej. 


wtorek, 13 stycznia 2015

sobota, 26 kwietnia 2014

Stay Classy.




Po dość długiej przerwie czas powrócić, tym razem ze stylizacją :) 
Stay Classy to w tej chwili dość znany zwrot, nie jest tajemnicą, że najczęściej używają go kobiety... Oczywiście, że kobiety, nie bez powodu. Trzymać klasę trzeba zawsze. Nie tylko wtedy, kiedy szykuje się wielkie wyjście, wielka impreza czy po prostu wieczór inny od wszystkich.. ZAWSZE... Myślę, że to powinno być mottem wielu kobiet :)  





Niezwykłe szpilki, w pięknym odcieniu fluo - różu to całkiem szalony dodatek do całej stylizacji, w której przeważa kolor nude... Osobiście wolę buty, dużo wyższe przede wszystkim z platformą... Ale takie perełki też zasilają moją kolekcję, więc trzeba się nimi cieszyć.. 

poniedziałek, 21 kwietnia 2014

Podobno... Błądzić ludzka rzecz.. //diary


Też masz wrażenie, że w kółko dzieje się to samo? Hm.. że tak realnie rzecz biorąc co chwila spotyka Cię to samo.. Też czasami myślisz, że chcesz żyć gdzieś indziej? Nie nie, nie sprowadzaj tego do śmierci, po prostu chodzi o świat, który choć będzie bardziej przewidywalny, będzie światem w którym wszystko pięknie się układa. Może aby być bliżej tego idealnego świata powinniśmy zostać reżyserami filmów. Tak, zdecydowanie.. Reżyserami pięknych filmów, w których mamy wpływ na wszystko, a jedynym problemem jest to, że nie może trwać za długo, bo miejsca na karcie pamięci nie starczy. Można by wtedy dawać komuś mądrość, równie szybko ją odbierając, tak samo z uczuciami - dawać i zabierać, żeby nie było płaczu- coś jakby zapalać i    gasić światło... Tyle, że to robi się bezboleśnie.. 
Chciałabym zgasić to światło i żyć przy malusieńkim płomieniu świeczki, którą zapali ten, kto wie kiedy i jak ją zapalić. Wtedy ten malusi płomień będzie tak piękny i jasny, że przyjdzie nam żyć z wielką łatwością. 

niedziela, 23 lutego 2014

Bielenda CC Cream - czyli jak udoskonalić wygląd skóry.


Skóra jest naszą wizytówką, czymś co zdecydowanie powinno zachwycać, warto więc o nią dbać. Ja nigdy nie byłam zadowolona ze skóry swoich ramion, w związku z niedoborem wit. K mam na nich plamki i przebarwienia, ale znalazłam sposób na piękną skórę. Podejrzewam, że sama ' z siebie' nie kupiłabym tego kremu, nie wierząc w jego cudotwórstwo. Dostałam go w walentynkowym ShinyBoxie no i oszalałam..





sobota, 22 lutego 2014

K O N K U R S . Zgarnij dużą paletę cieni do powiek.!

Wracam do Was z kolejną możliwością zdobycia pięknej palety Lenka Kosmetik. Jest to paleta głównie cieni perłowych. Polecam 'kombinowanie' z nią na mokro i sucho, efekty mogą być zniewalające. 




Zasady są jak zwykle miłe i przyjemne:


niedziela, 16 lutego 2014

Cała prawda o Oriflame.

Dzisiaj postanowiłam zgłębić Wam małą ' niby ' tajemnicę, odnośnie katalogowej marki kosmetyków jaką jest Oriflame. 
Zapewne większość z Was wie na czym polegają zakupy u konsultantek wszelkich  katalogowych firm. Wiem jednak też, że w znacznej większości nie podoba Wam się fakt, że same dokonując zakupów u konsultantki płacicie aż 30% marży. 



wtorek, 11 lutego 2014

GreenSmokey makijaż dla brązowych i niebieskich oczu.

Dzisiaj coś zielonego.. Zieleń na bank pięknie kontrastować będzie z oczami brązowymi, natomiast harmonijnie współpracować będzie z niebieskimi oczami. Oczywiście nie jest to żadna zasada, zasady są po to, aby je łamać. Jak to się mówi - ładnemu we wszystkim ładnie. Dobrze, schludnie zrobiony ładny makijaż nigdy nikogo nie oszpeci, więc nie ograniczajmy się do internetowych reguł.


poniedziałek, 10 lutego 2014

Makijaż Flamenco krok po kroku. Era Minerals.

Moje przekonanie do kosmetyków mineralnych wzrosło po dzisiejszym dniu niesamowicie, zaraz przekonacie się dlaczego.. Kolejnym partnerem mojego bloga została marka Era Minerals, którą w tym właśnie poście zamierzam Wam przedstawić.

Zapytałam się kilku znajomych, jaka jest pierwsza ich myśl na słowa 'kosmetyki mineralne'. Padały przeróżne odpowiedzi, ku mojemu zdziwieniu większość całkiem zgodna z założeniem słowa ' mineralne'.



 Mineralne kosmetyki, to produkty przede wszystkim przyjazne dla naszej skóry, wykonane wyłącznie z naturalnych składników, bez jakichkolwiek substancji drażniących i alergenów. W połączeniu z oczekiwaniami kobiet w dzisiejszych czasach - mogą być wręcz kosmetykiem idealnym..      
Era Minerals to nie tylko porządne kosmetyki - to także pędzle dzięki którym Twój makijaż może być piękny i precyzyjny. 




To jest ta chwila w której muszę przyznać się bez bicia, że nie wierzyłam w moc mineralnych cieni do powiek. Teraz natomiast biję się w pierś, ponieważ moja teoria minęła się z prawdą. Cienie spisują się idealnie.






W natłoku nauki myślałam o tym jaki makijaż stworzę przy pomocy nowych cieni i pędzli. Powiem szczerze - choć myślałam wiele - nie wiedziałam co zrobię. Po prostu robiłam, a wyszło samo.. Zobaczcie co.. 



wtorek, 28 stycznia 2014

Świat pięknych rzęs. NEICHA


No i masz! Nadeszły czasu w których rzęsy stanowią : po 1 wielki trend, po 2 czasami kluczową rolę w makijażu. Teraz każda dziewczyna czy kobieta pragnie mieć piękne, długie rzęsy. Coraz częściej te rzęsy przedłużamy, ja natomiast po swoich przeżyciach z przedłużaniem rzęs - nie chciałabym mieć więcej nic z tym wspólnego - albo z salonem, który to wykonywał. Nosiłam rzęsy bardzo długo, kiedy jednak przyszło do ściągania, straciłam dużą ilość rzęs... Byłam piekielnie zła, bo kocham mieć piękne rzęsy, a wtedy - chodziłam 'prawie łysa'. Dlatego teraz stawiam na sztuczne rzęsy. Rzesy dobrej marki+ idealny klej = efekt taki, jaki mogłabym sobie wymarzyć, bez straconych swoich 'firanek'. 

poniedziałek, 27 stycznia 2014

Gifty od Hean + Rozdanie

Dzięki życzliwości marki HEAN, mam okazje testować wspaniałe kosmetyki. Chciałabym pochwalić się Wam zawartością paczki, którą dostałam jakiś czas temu.. Firma HEAN nie zapomniała również o moich fanach, dla których odbywa się rozdanie na moim facebooku. >KLIK< . 
Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się być z górnej półki- pomadki pięknie pachną, mają mocną pigmentację, podkłady idealną konsystencję... Pięknie się zapowiada.


piątek, 10 stycznia 2014

Limonello

Na koniec tygodnia spotkała mnie fajna niespodzianka.. Pewnego razu konkurs na moim blogu wygrała pewna dziewczyna.. Ja  głównie z powodu wyjazdu strasznie przeciagnęłam wysłanie jej nagrody - była to paleta. Nadszedł wreszcie piękny dzień, kiedy paleta 120 cieni została wysłana, wraz z czekoladą przeprosinową, dzisiaj natomiast... Otwieram list a tam... Toffifee, 2 przepiękne bransoletki i liścik. Zdębiałam jak dotknęłam bransoletek, najbardziej spodobała mi się matowa, w drugiej zaś skrzydło, które ma ogromne znaczenie w moim pudełeczku, w moim świecie. Zrobiło mi się wyjątkowo miło, szczerze mówiąc dawno się tak nie poczułam :)  



wtorek, 31 grudnia 2013

Pacyfic Night


Kontynuując temat przepięknego eye linera od visageshop.pl z poprzedniego postu, postanowiłam pokazać Wam moją wizję... Przecież trzeba uwydatnić ten piękny, głęboki kolor Pacyfiku - myślę że mi się udało... Jednocześnie ten makijaż może być alternatywą sylwestrową ode mnie.:) Sami oceńcie! 



niedziela, 22 grudnia 2013

Prezenty od Visageshop

Chyba każdy lubi niespodzianki, ja kilka dni temu dostałam od sklepu www.visageshop.pl  małą uroczą paczuszkę, a w niej .... Zaraz się dowiecie :)



Na początku powiem, że Visage Shop jest wysokiej klasy drogerią internetową, znajdziecie tam kosmetyki min. firm takich jak : BH Cosmetics , Eve Pearl, Kryolan, NVEY oraz wiele wiele innych.
Nie ma możliwości zgubić się na stronie drogerii, całość zachęca przejrzystością i estetyką, piękny panel ułatwia odszukanie potrzebnych nam kosmetyków, akcesoriów. Hmm, co jeszcze mogę powiedzieć? Bardzo miła obsługa, szybka wysyłka - wszystko na plus. Ponadto drogeria ma swój blog, w którym Pani Ewa udziela najpotrzebniejszych rad odnośnie makijażu oraz prezentuje wszelkie nowości w sklepie. Serdecznie zapraszam Was na bloga Pani Ewy : http://www.visageshop.blogspot.com/ . 


Co było w mojej paczuszce? 

~ BH Floral Blush Duo Daisy Kliknij aby przejść na stronę sklepu
~BH Gel Eyeliner Pacific Kliknij aby przejść na stronę sklepu
~Kod rabatowy na 5%







Pierwsze wrażenie ?
Pięknie zapakowana magiczna torebeczka. Piękny odcień eyelinera. Na Duo wspaniały rozświetlacz i aksamitny róż. 




 Już jutro spodziewać się możecie makijażu, w którym użyję ukazanych wyżej kosmetyków- wtedy będę w stanie więcej o nich napisać, a teraz uciekam szykować dla Was konkurs!! :)  Całuję!



niedziela, 15 grudnia 2013

Golden Violet



Cześć! Oto jestem z kolejnym makijażem, postaram się teraz częściej malować, takie jest moje postanowienie noworoczne - przed nowym rokiem! Przecież tylko ćwiczenia mogą zrobić z nas mistrzów! Doszłam do wniosku, że trochę uczepiłam się tego fioletu, ale następnym razem go nie będzie - obiecuję! Zapraszam do lektury! 




Zdecydowanie kluczowym produktem jest tutaj paleta - której nazwy nie znam - po prostu jest to moja pierwsza paleta w życiu, bardzo bardzo stara, wszystko się z niej pościerało! Kilka lat temu dostałam ją na gwiazdkę, więc już jest wiekowa. Mimo wszystko ma przepiękne kolory, bardzo mocno napigmentowane, do aplikowania również na mokro. 
Kolory to tylko brokat/ perła, żadnych matowych. 

niedziela, 17 listopada 2013

Make up with eyeliner gel by Lenka Kosmetik



Jakiś czas temu dostałam kilka linerów w żelu od Lenka Kosmetik . Zapomniałam o nich kompletnie, więc dzisiaj postanowiłam zaszaleć :)
Wbrew pozorom makijaż jest bardzo prosty, nie ma w nim nic skomplikowanego. Jak go zrobić? Zapraszam do lektury, ale wcześniej kilka słów na temat kluczowych produktów.



W swojej kolekcji posiadam kilka kolorów żelowych eyeliner'ów od Lenki, w dzisiejszym makijażu udział wzięły dwa- odcień nr 28 i 30.
Zalety :
~ Dużo różnych kolorów.
~Konsystencja - czysto żelowa.
~Pięknie się rozprowadza.
~Jest trwały - kolor nie blednie.
~Opakowanie - słoiczek mały, poręczny, zakręcany.
~Mocna pigmentacja.
~Przystępna cena
Wady:
Nie doszukałam się.

Dostępne na http://www.lenka-kosmetik.pl/


środa, 13 listopada 2013

Candy creates : Melt face`

Troszkę z opóźnieniem, ale postanowiłam pokazać Wam, moje halloween'owe dzieła :)
Koncepcja?
Z racji takiej, że uwielbiam bawić się w charakteryzatora efektów specjalnych, zdecydowałam się pobawić się trochę pewną wybornie plastyczną masą. Efekt - idealny, taki jakiego oczekiwałam. Człowiek z topniejącą skórą, trochę zombiak, przerażający.


Kosmetyki:
Masa glicerynowa :
  • Żelatyna
  • Gliceryna
  • Woda 
Sztuczna krew
Paletka Sleek Au naturel
Podkład e.l.f Flawless Finish Foundation
Pomadka Avon Red 2000
Pędzle MAC 





Wykonanie: 
1. Przygotowałam masę glicerynową, nie trzymając się żadnych proporcji, robiłam to ' na oko' tak, by konsystencja masy była odpowiednia. 
2. Kiedy masa była gotowa do stylizowania - jednak nie gorąca. Zaczęłam nakładać ją na twarz Filipa. Masę nakładałam w większym stopniu na lewą część twarzy, oraz szyję, Starałam się zakryć brew Filipa, aby skóra faktycznie wyglądała na topniejącą. 
3. Kiedy masa wyschła na twarzy, położyłam na nią podkład. 
4. Cieniowanie maski, nadanie jej efektu 3D. 
5. Następnie pod oczy Filipa położyłam czerwoną pomadkę, tak by wyglądały na krwawiące. Dlaczego pomadka, nie sztuczna krew? Pomadka wciąż będzie wyglądała na mokrą, nie wyschnie. 
6. Na drugiej części twarzy postarałam się stworzyć efekt ' cierpiącej twarzy' narysowałam cieniami żyłki, jakieś małe pajączki. 
7. W odpowiednich miejscach efekt polepszyłam sztuczną krwią.



To tyle, cała filozofia - niby nic a wrażenie  według mnie- robi bardzo dobre. Szczerze mogę przyznać że jestem z siebie dumna :)

Moja stylizacja na halloween to tylko odpowiednia kombinacja kolorów pod oczami, dobrze cieniowana, oczywiście na bardzo jasnym podkładzie z ostrym konturem nosa i skroni. :) 




 Do następnego :*

czwartek, 10 października 2013

K O N K U R S. - Wygraj paletę do makijażu.!

Witajcie, wreszcie możemy ruszyć z konkursem! :)
Nie będę owijać w bawełnę, nagrodą jest dwukartowa paleta do makijażu. Jest to cudo zawierające 120 innych kolorów- matowe, perłowe, brokat - wszystko czego może zapragnąć fascynatka makijażu. 

sobota, 28 września 2013

Sexy Black & Flawless White

      Jest sobota, siedząc grzecznie pod wdzięcznie różowym kocykiem, słuchając TheXX - którzy nagrywają muzę- jak ja to mówię- 'do kochania', postanowiłam wreszcie wstawić kolejny miażdżący zakompleksione, zazdrosne panny post :) Ale ze mnie zadziora, chociaż.. Ja lubię być zadziorną zołzą..

       Tytuł mówi wszystko, wiadomo czego można się spodziewać.. Przede wszystkim połączenia czerni z bielą i oczywiście z jakimś pazurem - tutaj, będą to buty.. Do dzieła! 



     Przeglądając te zdjęcia, zauważyłam, że przy większości stylizacji mam rozpuszczone włosy, zmienię to.. Ale następnym razem..
Makijaż - Całkiem neutralnie, mocniejszym akcentem są tutaj oczy, odcienie brązu całkiem spoko podkreślają moje niebieskie oczy, przyjrzyjcie się kiedyś na żywo.. hihi.



Zobacz jeszcze